Nejstarší folklorista ze Slovácka se dožil 102 let

Main_krej___1
FOTO: Tonda Vrba

KYJOV – Kdo by na Kyjovsku neznal folklorního bohatýra- organizátora a zpěváka Oldřicha Krejčího z Kyjova. Pravidelný účastník Slováckého roku oslavil 6. května v kruhu rodiny a přátel úctyhodných 102 let svého života. Neopomenuli mu popřát k životnímu jubileu ani představitelé města, zástupci Šroubáren Kyjov, u jejichž vzniku se významně pracovním umem podílel, či osobnosti kyjovského folkloru, jako jsou na snímku Jura Petrů, Petr Petrů a Zdeněk Langášek.

I přes vysoký věk je rodák ze Svatobořic-Mistřína stále v dobré kondici, svěží paměti a je vidět při různých kulturně-společenských událostech v Kyjově. Naposledy tomu bylo před radnicí při Jarním zpívání, kde ho na invalidním vozíku doprovázel jeden z dvojice synů.

Velkým koníčkem Oldřicha Krejčího byla kromě folkloru práce ve vinohradě, kterou už sice pár let nevykonává, ale skleničku vínečka si může dát k osvěžení každý den. V mladším věku byla pro něho také velkou zábavou turistika. Zdolal všechny hory v tehdejším Československu. Prošel část Maďarska i Bulharska.

A jaký je recept čilého staříka na dlouhověkost? „Žádný, máme to v rodinných genech. Maminka se dožila sedmadevadesáti let. Otec zemřel v třiašedesáti na zranění na konci války,“ tvrdí s úsměvem Krejčí.

K dalším gratulantům se dodatečně připojuje i redakce Nového Slovácka.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY