Masarykovo muzeum se vrátilo o sto let nazpět

Main_noc_koutek
FOTO: Zdeněk Šmýd

HODONÍN – Do doby první světové války se vrátili návštěvníci muzejní noci v Hodoníně na zámečku. Diskutovali s vojáky a ochutnali dobroty z polní kuchyně. Téma muzeum zvolilo v souvislosti se současnou výstavou, která patří císařovně Zitě a císaři Karlu I.

Na zámečku se proto ubytovali vojáci z 1. světové války i s polní kuchyní. Zástupci rakouské armády vlastnoručně připravili tradiční pohoštění. Bylo možné ochutnat zabíjačkové dobroty. Zástupci dalších armád byli zase v palbě otázek návštěvníků. Ti se zajímali o podrobnosti ohledně výzbroje i výstroje tehdejších armád.

Na své si přišly hlavně děti. V muzeu i v jeho zahradě mohly plnit různé úkoly. Stříleli ze vzduchovky nebo se dokonce plížily. Zájemci si také mohli odnést domů památku v podobě fotografie. Tam zase mířili hlavně dospělí. K dispozici byl ateliér s dobovým oblečením.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...