Desítka pro zpěváky lidových písniček pod Stražovjákem

Main_s1
FOTO: Tonda Vrba

STRÁŽOVICE – Blahopřání i s dárky přímo na scéně před diváky v přírodním hledišti si užili členové mužského pěveckého sboru ze Strážovic. Dali jim je pozvaní hosté - okolní sbory z Čejkovic, Archlebova, Lovčic v programu besedy u cimbálu. O hudební vložku se po slavnostním programu postarala cimbálová muzika Friška z Kyjova s primášem Davidem Vašulkou.

Sbor vznikl před deseti lety u příležitosti oslav 875 let od první písemné sbírky o obci Strážovice a je jediným celoročně aktivním folklorním tělesem v obci pod Babím lomem.

„Za uplynulé roky prošlo sborem dvacet zpěváků. Dnes máme patnáct členů. Za celou dobu činnosti jsme vystupovali téměř na stovce akcí v širokém okolí,“ bilancuje umělecký vedoucí strážovického sboru Vladimír Ždánský. „Zpíváme písně z Hanáckého Slovácka, hlavně od našeho kamaráda, skladatele Jaroslava Nováka z Čejkovic, dále písně z celého Slovácka, které se chlapům líbí,“ doplňuje Ždánský a přitom vzpomíná na jeden z mnoha zážitků, tzv. perliček, prožitých v kolektivu.

„Když jsme zpívali v Lanžhotě na předhodovém zpívání, přivezli jsme třísky, což je velmi dobrá sladkost-taková Strážovská specialita. Lanžhočanům velice chutnaly a když jsme odjížděli, loučili se s námi větou, přijeďte zase a vezměte sebou ty hobliny.“

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY