Žáci malovali na téma Zvíře jak ho znám

Main_titulka
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN - V ateliér pod širým nebem se ve čtrtek proměnil park u zimního stadionu. Na osmém ročníku výtvarného sympozia Kroky k umění tam veřejně tvořili žáci a studenti ze základních a středních škol Hodonína a okolí. Téma určil los: Zvíře jak ho znám. Sympozium pořádá město, když poskytuje materiál, panely, stojany, barvy a štětce, spolupracují na něm výtvarní pedagogové. Školy mohly přihlásit dva nebo čtyři zástupce.

„Je to výtvarný happening, setkávají se tady žáci, kteří rádi malují, pracují ve dvojicích a je pěkné, že je to týmová a tvůrčí práce, musí se domlouvat co a jak udělají, vytváří spolu jeden obraz a přitom je může sledovat veřejnost,“ ocenila poslání sympozia Daniela Satkeová z Gymnázia Hodonín, která byla s další výtvarnicí Hanou Ševčíkovou z hodonínské ZUŠky spoluorganizátorkou akce.

Letos tak vznikla dvacítka obrazů, které jejich tvůrci prezentovali na malé venkovní vernisáži po skončení asi čtyřhodinové práce. Dříve se obrazy dražily a výtěžek sloužil na další nákup materiálu. Nyní ale všechna díla čeká putovní výstava na městském úřadu a v jednotlivých školách a poté je příslušné školy dostanou zpět pro svoji výzdobu.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY