Na Javornické zpívání zavítala i místní legenda

Main_j_2
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

JAVORNÍN – Osmaosmdesátiletá známá zpěvačka Anna Kománková z Javorníka byla největším hvězdou Javornického zpívání. To se uskutečnilo počátkem července už podvanácté na tradičním místě v příjemném prostředí fotbalového areálu.

Neavizované vystoupení legendární horňácké sólové zpěvačky, zakladatelky místního ženského sboru, Anny Kománkové v kroji v úvodu pořadu setkání mužských a ženských sborů, bylo pro přítomné diváky milým překvapením, neboť se na veřejnosti a zvláště na pódiích příliš v posledních letech neukazuje.

Dále se v Javorníku představili účinkující: ženský sbor z Hrubé Vrbky, ženský sbor z Velké nad Veličkou, mužský sbor Kyjov, Horňácký mužský sbor Chotár a Kubíci, taneční soubor Velička, děti, mužský a ženský z Javorníka a další sólisté. Program slovem doprovázel Ivan Urbánek, hudebník, zpěvák a herec žijící v Brně, který má osobní vztah k lidovým horňáckým tradicím.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...