Slunce přineslo opět kvalitní folk i rock

Main_janou_ek
FOTO: Zdeněk Šmýd

STRÁŽNICE – Druhý prázdninový víkend patřil ve Strážnici tradičnímu festivalu Slunce. V zámeckém amfiteátru se vystřídaly country, folkové i rockové skupiny. Letos vše vypuklo už ve čtvrtek koncertem Druhé trávy, která slaví letos čtvrtstoletí své existence. V pátek následoval country a folkový večer.

„Hrálo se mi moc dobře. Ale tady je to vždy tak,“ poznamenal po svém vystoupení Slávek Janoušek. Chybět nemohl tradiční účastník Samson Lenk, který dříve festival i moderoval. Především ale jezdí zpívat a na každý rok má pro své fanoušky nějaké novinky. Vrcholem pátečního večera bylo ale vystoupení Ivana Mládka.

Jaroslav Samson Lenk: „Jak se mění doba, ubírám z politických písní. Snažím se spíš lidi bavit a nebo je dojmout,“ zhodnotil svou tvorbu posledních let Samson Lenk.

Sobotní večer byl pak trochu tvrdší. To už šly na pódium i rockové kapely. Hvězdou večera byli sourozenci Ulrychovi s Javory. Zahrál samozřejmě i pořádající Folk team.

Hned po posledním tónu letošního festivalu Slunce už začala příprava na další ročník. Jinak by  ani nebylo možné vše zvládnout. Přibližný nástin už má Pavel Kopřiva v hlavě vymyšlený.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...