Beseda u Bigbítu č.24 měla rekordní účast na pódiích i pod nimi

Main_beseda_podium
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

TASOV – Letošní ročník Besedy u Bigbítu odrážel snahu pořadatelů přepsat českou festivalovou mapu. Na třech pódiích se vystřídalo přes padesát účinkujících a takovou koncentraci hvězd festival nepamatuje. A stejně tak festival nepamatuje takovou návštěvnost, počet návštěvníků letos překonal magickou hranici 1 600.
„Na konci toho všeho cítíme radost i úlevu. Letos byla příprava extrémně náročná, ale i přes páteční déšt cítíme, že se nám festival povedl,“ shrnuje své pocity ředitel festivalu, Tomáš Ševčík.

Jako splnění snu chápali pořadatelé zajištění účasti norských Jaga Jazzist. A ti, i přes nepřízeň počasí, potvrdili svůj hvězdný status. Pomyslnou štafetu hvězdy č. 1 přebrala v sobotu americká zpěvačka Shilpa Ray. Její chraplák a velice energické vystoupení bylo obrovským překvapením pro hodně návštěvníků a zapsala se už nesmazatelně do historie festivalu.

Ani domácí scéna nebyla pozadu. Koncert brněnské skupiny Květy zahřál deštěm zmítané publikum a spoustě lidí dodal odvahu protančit ho od začátku do konce. Ukázalo se, že návštěvníci Besedy si umí užívat bez ohledu na počasí. A ukázalo se taky, že česká scéna na tom je dobře, což potvrdili jak zkušení Please the Trees, tak třebas služebně mladší Červen, Donnie Darko nebo Killekrankie.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...