Bratři Ebenové bavili ve Veselí písní i humorem

Main_eben1
FOTO: Zdeněk Šmýd

VESELÍ NAD MORAVOU – Nevšedním zážitkem byl koncert bratří Ebenů ve Veselí nad Moravou. Zaplněné přírodní publikum v přístavišti Baťova kanálu bavila nejen hudba se zpěvem, ale i vtipné průvodní slovo lídra skupiny Marka Ebena. Uváděl jednotlivé písně, ale přidával i příhody ze svého života.

Diváci ale přišli hlavně kvůli hudbě. Zazněly staré hity, ale především písně z posledního alba Čas holin. Fanoušci bratří Ebenů jejich písně znají, protože jich není zas tak mnoho.

„My máme snad jen pět desek, což za třicet let trvání souboru není buhvíjak bohatá žeň. Nám to jde pomalu,“ usmíval se při slovech o šíři repertoáru zpěvák a konferenciér Marek Eben.

Hudebníci si pochvalovali prostředí přístaviště. Na cestách totiž většinou vidí jen šatny a zadní vchody do kulturních domů. V tomto je čekalo ve Veselí nad Moravou příjemné překvapení. Pořadatelé z Veselského kulturního centra jim připravili přírodní posezení s výhledem na přístaviště.

Páté album skupiny Čas holin vyšlo v roce 2014 třicet let po natočení první desky Malé písně do tmy. Album bylo oceněno cenou  Anděl pro nejlepší album roku v kategorii folk & country.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...