Ve Vacenovicích udělali Slovácké vinobraní a otevřeli horu

Main_vacenovice1
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

VACENOVICE – Nedělní prosluněné zářijové odpoledne patřilo ve Vacenovicích Slováckému vinobraní s otevíráním hory. Na pódiu před zrekonstruovaným muzeem se postupně v humorně pojatém pořadu představily nejenom místní soubory, ale také hosté z Milotic, tetka Filoména z Vracova a dětský soubor ze Žádovic.

Od prvního Slováckého vinobraní uplynulo už dlouhých dvacet let, tenkrát stál u jeho zrodu nestor místní kultury František Mikulčík. „Letos je to sice už dvacet let, ale vinobraní se koná vlastně nepravidelně, občas jej totiž vystřídá jiná akce. Letos jsme se, vzhledem k pokročilému vinohradnickému času, rozhodli, že zároveň uděláme otevírání hory. Aby to ale nebylo pořád dokola jen v našem podání, tak jsme si na to přizvali mužský sbor z Milotic. Také jsme využili toho, že byl Slovácký rok a do programu jsme zařadili spoustu repríz právě z této akce,“ uvedl k programu Slováckého vinobraní Miroslav Blahůšek z pořádající Národopisné společnosti ve Vacenovicích.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...