Kampou se nesly Dozvuky Horňáckých slavností

Main_06_praha_9
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

PRAHA - Příjemné babí léto v útulném prostředí parku Na Kampě přivítalo v sobotu šedesátku folkloristů z Horňácka. Ti vystoupili u příležitosti, v pořadí už třetích, Dozvuků Horňáckých slavností uspořádaných společně s Malostranským vinobraním.

Díky iniciativě pražského lékaře Jiřího Kučery, kavárníka Martina Kotase a organizačnímu zastřešení Komunitního centra Kampa se tak mohou Horňáci po Horňáckých slavnostech a Ozvěnách Horňácka scházet i v matičce českých měst, kde  mají hojný počet příznivců a obdivovatelů. „Cítil jsem zde úžasné propojení návštěvníků s účinkujícími. Tanec a zpěv pronikal přes oči a uši lidem do duší a srdcí. Na Kampě jsem viděl jedno jediné těleso, účinkující,“ uvedl známý pražský hudebník Jiří Wencl. I když jsem rodákem ze Strážnice, začínal jsem v horňácké cimbálovce Prespolan a mám k tomuto regionu vřelý vztah. Každé vystoupení Horňáků v Praze bereme jako velký svátek. Moc se těšíme i na společné muzicírování, zpívání mimo plánovaný program,“ doplnil primáš muziky Slováckého krúžku Praha Martin Sochor. 

Před stovkami pohodových diváků, mezi kterými se pohybovaly početné korzující skupinky zahraničních návštěvníků Prahy, se postupně na pódiu  představili účinkující Horňácké cimbálové muziky Martina Hrbáče a Miroslava Minkse, ženský sbor z Velké nad Veličkou, dívčí sbor z Kuželova, mužský sbor z Lipova, část zpěváků z mužského sboru Chotár, gajdoš Ivan Urbánek z Javorníka a také host muziky Mirka Minkse cimbalistka Zuzka Lapčíková. Nechybělo ani vystoupení domácí muziky, zpěváků a tanečníků ze Slováckého krúžku Praha. Slovem po celé odpoledne provázeli Ladislav Čumba, Martin Kuchyňka a Tonda Vrba. Se vzorky vína se v Praze prezentoval lipovský ekovinař Luděk Kostelanský.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...