Centrem Hodonína jela rallye i Závod míru

Main_n_pruvod_od_radnice_k_c_domkum
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – S obrovským zájmem obyvatel Hodonína se vždy setkávají nostalgické výstavy Antonína Kučery. V regionálním centru aktuálně nabízí pohled na sportoviště města, jak vypadala před desítkami let a jakými změnami si prošla.

Připomínají, že Hodonínem projížděl cyklistický Závod míru, že se tu jezdila Rallye přímo centrem města, nebo, že se zde konaly dostihy. Jde už o 9. fotografickou prezentaci tohoto hodonínského patriota.

„Téma sportu jsem připravené neměl. Ozývali se ale lidé, že by si ho přáli,“ zdůvodnil výběr tématu autor výstavy s tím, že už minimálně tři roky plánuje náročné téma hodonínských fabrik a ne a ne se k němu dostat.

Obyvatelé tak v Regionálním centru mohou až do konce listopadu vidět známá místa, jako je právě zimní stadion, koupaliště nebo sokolovna. V případě automobilové rallye nebo zmíněného Závodu míru lidé určitě poznají místa v centru, kudy se jelo.

Dalšími sporty, které jsou na výstavě zastoupené, je například zápas, box, veslování nebo fotbal. K vidění jsou ale i nesportovní fotky z letních zábav nebo koštů vín. Takové akce totiž dříve hostil zimní stadion v průběhu léta.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...