Výtvarná díla studentů obsadila zdi i učebny

Main_prumka1
FOTO: Zdeněk Šmýd

HODONÍN – Hodonínská průmyslovka po dvou letech opět ukazuje to nejlepší z tvorby svých studentů. Při příležitosti tradičního bienále zahájila činnost nová galerie a díla studentů obsadila stěny učeben i chodby školy v Dobrovolského ulici. 

„Toto je už 5. ročník bienále, začali jsme před několika lety tím, že nás napadlo, že bychom mohli podat takový průřez tvorbou těch našich výtvarných oborů,“ sdělil ředitel školy Ivo Kurz.

Studenti mají navíc nově možnost se prezentovat i individuálně s vlastní tvorbou. Škola pro tyto účely zřídila vlastní galerii.

„Studenti ji nazvali divoká, protože tady budou tvořit divoké kresby. Vždy ten student, který si to nejvíc zaslouží, dostane prostor na měsíc k dispozici, aby tu měl výstavu,“ objasnil řediotel školy.

Jako první ale dostali v galerii možnost prezentace pedagogové školy. V těchto dnech je v galerii v budově v Dobrovolského ulici výběr jejich prací.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...