28. říjen si kyjovští folkloristi připomenuli na dalekém Balkáně

Main_hora_10
FOTO: Tonda Vrba

Podgorica (Černá Hora) - Po roční pauze se podruhé vrátili do země bývalé Jugoslávie folkloristé z Kyjova. Zastupovala je větší část mužského pěveckého sboru a čtyři taneční páry ze Slováckého souboru a čtveřice hostů.

V téměř týdenním turné vystoupili v krásném přímořském městě Kotoru, protkaném historií benátské architektury. Další představení se konalo v chorvatském Dubrovníku. Kosovský Prizren je partnerským městem Kyjova a je z devadesáti procent tvořeno muslimským etnikem.

Hlavním bodem uměleckéhoho turné Kyjováků byla jejich účast v luxusní Plavnici, v resortu ležím uprostřed národního parku Skadarské jezero na sedmi hektarovém pozemku upravených zahrad, vzdáleném 15 km od hlavního města Podgorice. Konala se zde slavnostní recepce české ambasády u příležitosti státního svátku 28. října. „Pozvali jsme na 340 hostů z velvyslaneckých kruhů různých států, významné černohorské podnikatele spolupracující s naší republikou. Rodáci ze Slovácka nám pomáhali s jejich vítáním, při občerstvování, na úvod zazpíváním státní hymny a jejich zabavením při cimbálu. Moc mě potěšilo, když jsem při loučení slyšel na jejich adresu pochvalné ódy od hostů a hlavně od velvyslankyně České republiky v Černé Hoře Ivany Hlavsové,“ poznamenal spokojeně Karel Rotrekl, administrativní atašé a konzulární pracovník naší ambasády a bývalý člen kyjovského mužského sboru. Právě na jeho pozvání přijeli na Balkán jeho kamarádi, kteří se mu za to odvděčili vzornou reprezentací nejen města Kyjov.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...