Unikátní benefiční koncert: třikrát vystoupí 160 hudebníků

Main_img_4161
Ilustrační foto | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

REGION – Milovníky vánočních koncertů i děti v regionálních nemocnicích potěší unikátní hudební benefice spojených studentských sborů a orchestru – a to hned třikrát. V pátek se uskutečnilo velké soustředění hudebníků.

Více jak stopadesátičlenné hudební těleso, které tvoří členové pěveckých sborů gymnázií z Břeclavi, Hodonína, Uherského Hradiště, orchestr  žáků ZUŠ Hodonín, ZUŠ Břeclav a CM Cifra se zapojí do společného projektu Vánoční ozvěny, jehož výsledkem budou tři výjimečné koncerty, které se uskuteční v Břeclavi, Hodoníně a na Velehradě. Hodonínský koncert si můžete užít 22. prosince v 18.00 v kulturním domě.

Během koncertu zazní vánoční koledy a Missa festiva Johna Leavitta. Výtěžek koncertů bude věnován dětským oddělením nemocnice v Břeclavi, Hodoníně a Uherském Hradišti.

Základní myšlenkou při vytváření konceptu tohoto koncertu byla inspirace projektem ,,Děti dětem“, jehož smyslem je prostřednictvím uspořádaného koncertu přispět na dobrou věc.

„Naše verze koncertu by si pak kladla za cíl hned několik pozitivních skutečností. Od vzájemného setkávání a poznávání účinkujících na zkouškách, nácviku společného repertoáru a budování partnerství mezi zúčastněnými hudebními tělesy až po poznání, že vynaložené úsilí a výsledné společné dílo může pomoct dobré věci, může posloužit jako dobrý skutek, který někomu dalšímu prospěje,“ uvedl hodonínský ředitel ZUŠ Josef Ilčík.

Projekt bude unikátní nejen počtem účinkujících na pódiu (cca 160) tvořených mladou generací (převážně studenty středních škol), ale i pestrým a poutavým programem a v neposlední řadě právě výše popsanou ideou projektu.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...