Mladé folkloristky zpracovaly novodobou koledu

Main_h_3
FOTO: Tonda Vrba

HROZNOVÁ LHOTA – Velkou radost prožívala v první svátek vánoční mladá folkloristka z Lipova, Lenka Jochova. Byla autorkou pořadu „Zpívání u jesliček aneb Co sa stalo přihodilo na horách“, který kompletně zaplnil hroznolhotský kostel.

Vystupujícími byly horňácké cimbálové muziky Velické Trnečky, cimbálovky Capella z Kozojídek a domácích folkloristů: dětské cimbálové muziky Hrozének, dětského souboru Špačci a mužského pěveckého sboru.

„Málokdy se opakuji, raději se pouštím do nových věcí. Přemýšlela jsem, jak vlastně koncert v tak velkém kostele udělat. Název akce vznikl v  létě při cestě vlakem, kde jsme s kamarádkou Luckou Strachotovou z Hroznové Lhoty vybíraly ze zpěvníků vánoční písně a koledy. Poté už začala skoro půlroční mravenčí práce vymýšlení celého programu, písniček, výběr slok, textů, oslovení sborů, muzik, příprava not a nakonec hromady zkoušek, “ dodala k úspěšnému pořadu autorka Lenka Jochová, která je současně i primáškou, zpěvačkou Velických Trneček a uměleckou vedoucí muziky Hrozének.

Při koncertu zazněla i premiéra novodobé koledy s názvem Narodil sa synáček, u které složila text Lucie Strachotová a hudbu Lenka Jochová. Dvě společné kamarádky, které se věnují udržování lidových tradic a rozvoji mládežnického folkloru v Hroznové Lhotě.             

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...