Vánoční čas trávili folkloristé při koledách

Main_skalka_3
FOTO: Tonda Vrba

REGION – Vánoční svátky byly plné zajímavých akcí. Obyvatelé regionu si mohli užít několika živých betlémů, mnoha zpívání a samozřejmě také koledování.

Živý betlém se konal například ve Skalce, kde o něj byl velký zájem z řad diváků. Jde o místní tradici, která se konala už po jedenácté.

Koledování bylo na pořadu například v Ježově, Kyjově nebo v Žeravinách, kde koncertu a koledování předcházela mše celebrovaná Svatoplukem Pavlicou, děkanem šternberským. V Kyjově se koledování dostalo na řadu až 29. prosince. Pořad se konal v kostele Nanebevzetí Panny Marie za účasti několika souborů. Ve Velké nad Veličkou se scházejí folkloristé vždy na Štěpána v kostele sv. Máří  Magdaleny. 

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...