V Lipově se mohou pochlubit dvěma spolky ochotníků

Main_06_lipov_-_divadlo
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

LIPOV,VELKÁ NAD VELIČKOU - Během týdne se třikrát uvedl úspěšně kulturou žijící veřejnosti nově založený ochotnický spolek z Lipova nazvaný Divadlo bez názvu. Na úvod své činnosti nacvičil devítičlenný kolektiv hodinu a půl trvající komedii Noc za všechny peníze. V neděli se s ní představil ve Velké nad Veličkou.

„Tento kus pojednává o tom, co všechno vznikne z toho, když si jeden mladý pán užije s mladou dámou a hodlá se jí potom velmi rychle zbavit,“ popsala v krátkosti scénář nově nacvičené úsměvné hry jedna z představitelek Jitka Hrdinová. Hlavní role pak ztvárnili Vlastimil Maňák, Soňa Valášková a také známý horňácký primáš a zpěvák Petr Galečka. Jak při premiéře, tak i repríze v Lipově byl v Sokolovně o jejich vystoupení velký zájem. Početná návštěvnost tak potvrdila očekávání, že „Divadlo bez názvu“ bude zřejmě silnou konkurencí už zaužívaného souboru Lipovský (vý)květ, na jehož představení si rovněž vždy najde cestu hodně diváků. Paradoxně právě z tohoto souboru přitom odešlo několik členů do čerstvě založeného spolku, kdy se především mělo jednat o neshody v divadelních názorech.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...