Malované mapy jsou plné kreslených staveb regionu

Main_titulka__d_nice_hv_zd_rna
FOTO: Zdeněk Šmýd

REGION – Projekt malovaných map jde napříč republikou a dorazil na Hodonínsko. Jde o projekt, který se snaží vyrobit mapy, které budou sloužit svému účelu, ale současně budou krásné tak, aby si zasloužily někde viset místo obrazů. Aktuálně jsou ukázky vidět v Radniční galerii v Kyjově.

Malovaná mapa je ruční dílo do posledního detailu vypracované člověkem. Jako podklad malíř používá trojrozměrný model krajiny zpracovaný počítačem. Dále malíř používá klasické mapy, ortosnímky a také letecké pohledy z malé výšky, které se fotografují speciálně pro každou vytvářenou mapu. Tento originální obraz je naskenován ve vysokém rozlišení a pak je kartograf a grafik upraví do konečné podoby se stovkami názvů, piktogramů a vyznačením turistických tras.

I proto jsou v Kyjově vystaveny zvlášť podklady map a zvlášť jednotlivé stavební dominanty obcí. Mapa Hodonínska ještě čeká na to, kdo na ní bude chtít co vidět. Autory maleb dominant jsou Jana Šuláková, Lucie Holíková a Vlado Šuster.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...