Malované mapy jsou plné kreslených staveb regionu

Main_titulka__d_nice_hv_zd_rna
FOTO: Zdeněk Šmýd

REGION – Projekt malovaných map jde napříč republikou a dorazil na Hodonínsko. Jde o projekt, který se snaží vyrobit mapy, které budou sloužit svému účelu, ale současně budou krásné tak, aby si zasloužily někde viset místo obrazů. Aktuálně jsou ukázky vidět v Radniční galerii v Kyjově.

Malovaná mapa je ruční dílo do posledního detailu vypracované člověkem. Jako podklad malíř používá trojrozměrný model krajiny zpracovaný počítačem. Dále malíř používá klasické mapy, ortosnímky a také letecké pohledy z malé výšky, které se fotografují speciálně pro každou vytvářenou mapu. Tento originální obraz je naskenován ve vysokém rozlišení a pak je kartograf a grafik upraví do konečné podoby se stovkami názvů, piktogramů a vyznačením turistických tras.

I proto jsou v Kyjově vystaveny zvlášť podklady map a zvlášť jednotlivé stavební dominanty obcí. Mapa Hodonínska ještě čeká na to, kdo na ní bude chtít co vidět. Autory maleb dominant jsou Jana Šuláková, Lucie Holíková a Vlado Šuster.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...