Nárožný a spol zářili, smíchem odrovnali diváky

Main_08_hodon_n_-_divadlo
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN - Sobotní večer v hodonínském kulturním domě patřil známým tvářím. Komedii „Víš přece, že neslyším, když teče voda“ přijeli do okresního města předvést osobnosti jako Petr Nárožný, Václav Vydra nebo Naďa Konvalinková. Herci se ukázali ve třech příbězích, které v životě mohou potkat kohokoliv.

„Očekáváme velkou návštěvnost. Taková jména pokaždé přitáhnou spousty lidí, “ sdělila před vystoupením jedna z pořadatelek Běta Švancerová. A měla pravdu. Stovky příchozích zaplnily hlediště do posledního místa. „Sem do divadla zavítám tak čtyřikrát do roka. Podle toho jaká jsou tu představení. Ale chodím hlavně když tu hrají známé tváře jako právě dnes, “ svěřil se například Rostislav Nádeníček z Hodonína a podotkl, že se těší hlavně na Petra Nárožného nebo Danu Morávkovou. Ta se však neukázala a místo ní se předvedla Eva Janečková. Na komedii se těšili i manželé Cimrmanovi, které do divadla přitáhla také hlavně známá jména. „Do divadla chodíme asi dvakrát ročně. Na představení se moc těšíme, hrají tam totiž samí dobří herci, “ shodli se manželé.

A že se měli opravdu na co těšit, bylo jasné hned na začátku představení. Už během prvních vět přepadaly diváky záchvaty smíchu a držely se jich až do konce. Představení se přitom odehrávalo ve třech příbězích. První z nich pojednával o zdrcující touze uplatnit se a zviditelnit, dosáhnout úspěchu stůj co stůj. Druhý příběh byl o tom, jak veškeré vžité představy o posvátném svazku manželském mizí ve chvíli, kdy zralému muži přeběhne přes cestu půvabné mládí. Třetí příběh byl pak dialogem starých manželů, kterým se vzpomínky na minulý život pletly až k absurditě.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...