Na kartách jsou vojáci i polonazí Zeman a Merkelová

Main_karty_vojensk_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Unikátní kolekce ze soukromých sbírek členů Klubu sběratelů hracích karet je k vidění v Hodoníně. K vidění jsou jak hrací karty tak vykládací a nechybí mezi nimi i rarity, jako ručně malované vykládací karty Emy Destinové, nebo apačské karty malované na kůži.

„Ema Destinová nebyla jen známou zpěvačkou, měla i mystické zájmy,“ připomněl majitel velké části vstavených exponátů Pavel Langer, který je i kouzelníkem. Sestavil pro účely výstavy i  kartářskou dílnu, kde uvidíte různé techniky tisku karet.

„V zadní místosti jsou spíše starší exponáty, v přední nové,“ upozornil na rozmístění karet ve vitrínách druhý z majitelů exponátů Jiří Vaněk, který stejně jako Pavel Langer při vernisáži všechny přítomné osobně provedl.

V jeho části můžete vidět i satirické karty, které díky svým tématům ukazují, že jsou mnohdy tištěné opravdu nedávno. K vidění jsou nakartách i Vladimír Růžička, Vladimír Mečiar, Angela Merkelová, Andrej Babiš nebo téměř obnažený prezident Miloš Zeman. Nevíce oblečená je zobrazená i Angela Merkelová.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...