Na kartách jsou vojáci i polonazí Zeman a Merkelová

Main_karty_vojensk_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Unikátní kolekce ze soukromých sbírek členů Klubu sběratelů hracích karet je k vidění v Hodoníně. K vidění jsou jak hrací karty tak vykládací a nechybí mezi nimi i rarity, jako ručně malované vykládací karty Emy Destinové, nebo apačské karty malované na kůži.

„Ema Destinová nebyla jen známou zpěvačkou, měla i mystické zájmy,“ připomněl majitel velké části vstavených exponátů Pavel Langer, který je i kouzelníkem. Sestavil pro účely výstavy i  kartářskou dílnu, kde uvidíte různé techniky tisku karet.

„V zadní místosti jsou spíše starší exponáty, v přední nové,“ upozornil na rozmístění karet ve vitrínách druhý z majitelů exponátů Jiří Vaněk, který stejně jako Pavel Langer při vernisáži všechny přítomné osobně provedl.

V jeho části můžete vidět i satirické karty, které díky svým tématům ukazují, že jsou mnohdy tištěné opravdu nedávno. K vidění jsou nakartách i Vladimír Růžička, Vladimír Mečiar, Angela Merkelová, Andrej Babiš nebo téměř obnažený prezident Miloš Zeman. Nevíce oblečená je zobrazená i Angela Merkelová.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...