Přespolních fašankářů bylo více než obyvatel Žeravin

Main_10_a
FOTO: Tonda Vrba

ŽERAVINY – Jedna z nejmenších obcí na Slovácku Žeraviny se současným počtem 184 obyvatel má za sebou největší místní kulturní událost, která svým výjimečným rozsahem zasahuje do dvou sousedících států.

„Na druhý ročník zavítalo přes dvě stovky krojovaných a různých masek ze Slovácka, Záhorí a Kopanic. Bylo jich více jak je našich obyvatel. Škoda, že počasí nepřálo tak, jak si všichni přáli. Pohoda při vystoupení byla dobrá, zpěvy a tance se divákům líbily a ti nám vydrželi i v menších prostorách našeho kulturního domu až do konce,“ okomentovala průběh Slovácko-Záhoráckého fašanku-fašangu jeho iniciátorka a starostka Žeravin Ľubica Vařechová.

Přihlížejícím divákům se líbilo velmi pěkné vystoupení šablárů z Borského Mikuláše. Krojované děti z DFS Žeravjánku tvořily čelo průvodu, za nimi se řadily muzikanti, soubory a hasiči v dobovém oblečení. Většina z nich také vystoupila v programu v kulturním domě. Vedle vzpomínaného Žeravjánku to byli účinkující mužské sbory z Lovčic, Malina z Kozojídek, z Veselí nad Moravou, Gajdoši z Kopanic, Horňácký pěvecký sbor Chotár, Horňácká hudecká muzika Kubíci s primášem Petrem Kubíkem, ženský sbor z Hroznové Lhoty v mužském převleku se svými šablemi, Folklorný súbor Slza z Borského Mikuláša, Folklorný súbor Leváránek s cimbálovou muzikou, který v závěru zdárně pochoval basu.

Fotoreportáž v aktuálním vydání týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...