Přespolních fašankářů bylo více než obyvatel Žeravin

Main_10_a
FOTO: Tonda Vrba

ŽERAVINY – Jedna z nejmenších obcí na Slovácku Žeraviny se současným počtem 184 obyvatel má za sebou největší místní kulturní událost, která svým výjimečným rozsahem zasahuje do dvou sousedících států.

„Na druhý ročník zavítalo přes dvě stovky krojovaných a různých masek ze Slovácka, Záhorí a Kopanic. Bylo jich více jak je našich obyvatel. Škoda, že počasí nepřálo tak, jak si všichni přáli. Pohoda při vystoupení byla dobrá, zpěvy a tance se divákům líbily a ti nám vydrželi i v menších prostorách našeho kulturního domu až do konce,“ okomentovala průběh Slovácko-Záhoráckého fašanku-fašangu jeho iniciátorka a starostka Žeravin Ľubica Vařechová.

Přihlížejícím divákům se líbilo velmi pěkné vystoupení šablárů z Borského Mikuláše. Krojované děti z DFS Žeravjánku tvořily čelo průvodu, za nimi se řadily muzikanti, soubory a hasiči v dobovém oblečení. Většina z nich také vystoupila v programu v kulturním domě. Vedle vzpomínaného Žeravjánku to byli účinkující mužské sbory z Lovčic, Malina z Kozojídek, z Veselí nad Moravou, Gajdoši z Kopanic, Horňácký pěvecký sbor Chotár, Horňácká hudecká muzika Kubíci s primášem Petrem Kubíkem, ženský sbor z Hroznové Lhoty v mužském převleku se svými šablemi, Folklorný súbor Slza z Borského Mikuláša, Folklorný súbor Leváránek s cimbálovou muzikou, který v závěru zdárně pochoval basu.

Fotoreportáž v aktuálním vydání týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...