Ochotníci z Louky hrají Baladu pro banditu

Main_titulka_foto
FOTO: Zuzana Skočíková

LOUKA – Ochotníci v Louce společně připravili další výborné divadelní představení, které potvrdilo, že jsou skutečně výjimečným uskupením, a za dobu své existence dokazuje, že je schopné zahrát komedie i vážné hry. Vše se svými lidmi, zpěvy, se svou muzikou i opravdu krásnými kulisami. Nepamatuji se, že by to bylo v soudobé historii souboru jinak. Platí to tedy i v tomto případě, kdy v letošním roce uplyne 95 let od první písemné zmínky o ochotnickém divadle v Louce, a vstupují na scénu s muzikálem Balada pro banditu.

Hlavní ženskou roli hraje stálice divadelníků Bára Hrbáčková. „Od začátku jsem chtěla aby moje Eržika byla jiná než  ta filmová, spíš statečná a i přes zaváhání, stojící při svém muži. Přenést to z hlavy na jeviště ale není jednoduché, jak se to povedlo posoudí každý divák sám. Každá role je něčím zajímavá a jiná, ve výsledku bude pro mě Eržika jednou z nejhezčích rolí, které jsem měla možnost hrát i díky krásným písničkám, živé divadelní hudbě a mému skvělému hereckému partnerovi Nikolu Šuhajovi (Jaroslav Šraděja-pozn. red.),“ řekla herečka.

Styčným důstojníkem a první osobou celého ansáblu je režisér Antonín Maňák. Výborný člověk, který má na divadlo šestý smysl. Důkazem je, že sám navrhl scénu a herce do rolí vždy obsadí tak, jakoby jim byly ušity přímo na tělo.

Více v aktuálním vydání týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...