Vinobraní ve Bzenci oslaví čtvrtstoletí

Main__1c_vinobran_
FOTO: Redakce

Bzenec – Tři dny plné bohatého programu čekají o nadcházejícím víkendu všechny, kteří dorazí do Bzence. Od pátku se tam bude konat Bzenecké krojované vinobraní. Letos už po pětadvacáté. „V letošním roce se představí na dvě desítky hudebních a tanečních souborů. Kromě nich se lidé budou moci setkat také s umělci, kteří v prostorách bzeneckého zámku představí svá díla, a to v rámci třináctého ročníku výstavy Bzenecký výtvarný podzim,“ sdělil za organizátory Petr Nejezchleba.
Vernisáž Bzeneckého výtvarného podzimu se uskuteční první den vinobraní, tedy v pátek v pět hodin odpoledne. Hlavním lákadlem pátečního podvečera je podle organizátorů koncert Jany Vaculíkové, zpěvačky, šansoniérky a herečky, vystoupení skupiny Tempus a také historický šerm v podání seskupení Memento mori. 
Sobotní lákadlo je v plánu na dvě hodiny odpoledne a je jím slavnostní krojovaný průvod. „Zúčastní se ho účinkující soubory, paní kněžny s doprovodem, Bakchus s nymfami, krojované chasy a další. Od tří hodiny pak začíná folklorní program na náměstí,“ zmínil Nejezchleba s tím, že se pořadatelé snaží každoročně udržet podobnou skladbu programu. „Mění se jen jednotliví účinkující,“ podotkl Nejezchleba.
Folklorní soubory se v letošním ročníku vinobraní zaměřily na regionální zvyky. Ty pak představí v komponovaném programu, jehož autorkou je Lucie Hacarová. Soubor Kotár pak představí folklor ze Vsetínska.
V neděli čeká na návštěvníky krojovaného vinobraní prohlídka zrekonstruovaných sklepů Zámeckého vinařství pod Bzeneckým zámkem a od čtyř hodin odpoledne v areálu zámku loutkové divadlo Kašpárek Bzenec.
Na bzenecké vinobraní jezdí každoročně přibližně tři tisíce lidí z celé České republiky. (mun)

Foto: Průvod Bzeneckého krojovaného vinobraní. Autor: Archiv KD Bzenec

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY