Folkovou přehlídku vymyslelo Huménečko

Main__2c_humeneck_folk_foto_37
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Veselí nad Moravou - V přístavu na Baťově kanále ve Veselí nad Moravou se konala hudební přehlídka s názvem Folkové Veselí. Jejím patronem byla kapela Huménečko, která sem pozvala své známé a kamarády.  
Členové této stále populárnější folk-rockové kapely pocházejí z Veselska, Hodonínska nebo z Horňácka. Tato skupina se čím dál častěji vydává ze své rodné hroudy za humna a výsledkem těchto výletů byla právě folková přehlídka.
„Jezdíme hodně po Čechách a kamarádíme se s tamními kapelami. Tam je hodně rozsáhlá folková scéna. Pár těch kapel jsme chtěli přivézt na Slovácko, abychom ukázali, že ani u nás se nehraje jen metal nebo cimbálovky,“ shrnul důvody David Sedlář z Huménečka.
První ročník malého festivalu ovšem už na začátku poznamenalo několik změn. Přesunul se z původně plánovaného Panského dvora do areálu Přístavu na Baťově kanálu a začal o hodinu později. 
„Měla vystopovat kapela Flender, ale ta to na poslední chvíli ze zdravotních důvodů odřekla,“ vysvětlil David Sedlář.
Místo ní nakonec zahrála třetina téměř domácí kapely Nic víc. Představily se taky skupiny Terrakota, Rendez-fou a samotné Huménečko.
Přemístění přehlídky do přístavu byla nakonec dobrá volba. Jeho přírodní prostředí dokreslilo pohodovou atmosféru, kterou navodila kvalitní a příjemná folková hudba. Mezi posluchači nebyli jen Veselené, ze svých hausbotů anebo z břehu poslouchali kapely i turisté, kteří trávili dovolenou na Baťově kanále. 
-ra-
Foto folkové veselí: Skupina Rendez-fou na přehlídce Folkové Veselí. Foto: -ra-

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:36 | 21. Leden 2020
Zprávy

LÁZNĚ LEDNICE

List_lazne-lednice-web-2

Místo přírodních krás a pohádkových zámků Vám nabízí nejmladší lázeňský areál v České republice.Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti ...