Nejdřív Bídníci, pak chce zkusit Ameriku

Main_06_dumi_incov____rka
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN - Hodonínská kapela Jihovýchod si ji vybrala jako zpěvačku k songu Neumírej. Skladbě, která vznikla jako vzpomínka na kamarády a když zazní refrén, posluchačům až běhá mráz po zádech. Sedmnáctiletá Šárka Dumišincová se přitom zpěvu věnuje už od dětství a nyní studuje třetím rokem pražskou konzervatoř. „Podporovala a vedla mě k tomu maminka. Už jako malou mě vozila po soutěžích, platila soukromé hodiny zpěvu a hudební teorie. Jiná škola proto ani nepřicházela v úvahu, nic jiného neumím,“ říká se smíchem mladá talentovaná zpěvačka.

S kluky z kapely Jihovýchod se zná už čtyři roky. Když ji pak Petr Luska, známý jako „5ro“, slyšel zpívat v jedné nahrávce, začali spolupracovat. „Po nějaké době jsme nahráli jednu společnou písničku. Ta se však nikde moc neprezentovala. Hlavním společným dílem je pak právě skladba Neumírej,“ připomíná Dumišincová. Samotný Luska říká, že nad jiným jménem ani neuvažovali. „Chtěli jsme jako zpěvačku hlavně ji. Byla to pro nás jasná volba“, říká a pokračuje tím, že jsou v kontaktu i nadále, takže Neumírej určitě nebyla poslední společná skladba.

Jak sama Dumišincová přiznává, k písničce má blízký vtah. „Když si sami napíšete text, je jasné, že si k songu vytvoříte osobní vztah. Navíc skladba Neumírej se dotýká tématu, které je hodně citlivé.“

Zpěvu se chce rozhodně věnovat i nadále. Nejbližším plánem je úspěšné dokončení konzervatoře. Po studiu by se nebránila cestě za oceán. „ Buď bych chtěla odjet do Ameriky a zkusit štěstí tam nebo dál rozvíjet své schopnosti na vysoké škole,“ prozrazuje své plány. Hodně ji láká také DAMU, obor činoherní herectví, ale také JAMU, kde by chtěla studovat muzikálové herectví. Oba obory jsou pro Dumišincovou zajímavé, ale jak dodává, momentálně si toho nemůže moc naplánovat. „ Dostala jsem roli v muzikálu Bídnici, který se bude hrát v pražském divadle Goja. Není známo, jak dlouho se představení budou hrát. Proto si nemůžu teď nic moc plánovat“. Jak ale sama říká, že to nějak dopadne. „ Prostě tomu nechám volný průběh,“ zakončuje s úsměvem.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...