Romanov zpíval papeži i prezidentům, teď vystoupil v Radějově

Main_06_rad_jov_-_romanov
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

RADĚJOV – Jedinečnou možnost vidět a slyšet zasloužilého umělce Ruské federace Andreje Romanova za doprovodu cimbálové muziky Strážničan, měli ve středu obyvatelé Radějova. Bývalý sólista slavných Alexandrovců zazpíval jak ruské písně, tak i několik lidovek z Moravy a dokonce i Gottovu Lady Carneval.

Zcela zaplněný sál uvítal čtyřiatřicetiletého umělce, který toho už za svůj život dokázal stihnout poměrně hodně. Vystupoval totiž již před prezidenty Číny, Francie, Tádžikistánu a Turecka. Měl také tu čest vystupovat před papežem Janem Pavlem II a společně s Alexandrovci projel Spojené Státy Americké, Kanadu, Čínu, Maroko, Turecko, Anglii, Německo, Francii, Itálii, státy bývalé Jugoslávie, Maďarsko, Slovensko a v neposlední řadě vystoupil i v České republice. Koncertoval i v místech ozbrojených konfliktů, tedy v Čečně, Abcházii či jugoslávském Kosovu. To vše předcházelo přibližně hodinovému koncertu v Radějově.

K poměrně netradiční spolupráci s moravskou cimbálkou došlo před dvěma lety. „Andrej byl tehdy společně s několika kolegy z Alexandrovců na dovolené v Jihomoravském kraji, kde ve strážnickém sklípku vznikla myšlenka skloubit český a ruský folklór. Již v září a prosinci 2009 se uskutečnila v Moskvě první společná vystoupení a společně s naší cimbálovou muzikou se Andrej Romanov představil v lednu 2010 v brněnském Boby centru,“ uvedl starosta Radějova a zároveň člen Strážničanu Martin Hájek. Romanov v Radějově zazpíval v rodné ruštině známé skladby, z Mrazíka to byla: Když se dívám na sebe, dále Kaťušu, Kalinku a česky Lásko, bože lásko či Na strážnických lukách. Další skladbu z Mrazíka: Proč kukáš, žežuličko zazpívala Veronika Malatincová, která tak přinesla do vystoupení i ženský element.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...