Nové album Jany Otáhalové je na světě. Křest vyprodal kulturák

Main_3b__na_4_sloupce_j.ot_halov__51
Jana Otáhalová (v kroji) při křtu prvního CD Ej, až já budu veliká. Vedle ní ... | FOTO: Soukromý archiv

Starý Poddvorov – Je to jen o pár dnů více než měsíc, co Jana Otáhalová pokřtila své nové CD. Nové. A první. Práce na albu s názvem Ej, až já budu veliká, trvala přes dva roky a popud k ní vzešel od rodiny. „K tomu vydat album mě povzbudila maminka a hodně také moji posluchači. Když jsem někde zpívala, ptali se, jestli mám své cédéčko. I proto jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Oslovila jsem jednu muziku, ale nakonec to nevyšlo. Za pár dnů mě oslovil Ondřej Hégr, který přišel s nabídkou vytvořit album společně s cimbálovým orchestrem. Ta myšlenka se mi hrozně líbila,“ popisuje začátku vzniku CD Otáhalová.
Po domluvách které muzikanty oslovit, se před dvěma lety začalo s natáčením, na němž se vystřídalo přes dvacet muzikantů. A společnou práci zpěvačka vychvaluje. „Dříve jsme měli cimbálový orchestr v Břeclavi a někteří z muzikantů, kteří se na nahrávání podíleli nyní, s námi už dříve hráli. Pracovala jsem opravdu s profesionály a byli jsme parta skvělých lidí, kteří vždy pracovali s úsměvem. Samozřejmě jsme se i potrápili, ale společně strávený rok a půl byl parádní. Až se mi bude po těch dnech snad i stýskat,“ říká mladá žena.
Se skladbou hudebníků pomáhal Janě Otáhalové právě Ondřej Hégr. „Byla jsem až sama překvapená z toho, v jaké dobré partě jsme se sešli. Muzikanti mi vycházeli vstříc a kdokoliv mohl a měl čas, zapojil se. Nemůžu říct, že by mě někdo odmítl,“ říká zpěvačka.
Na albu zní výběr oblíbených písní zpěvačky. Ovšem v netradičním pojetí. „Je to průřez písněmi, které jsem zpívala nebo stále zpívám. Vybírala jsem ty, které mi jsou opravdu blízké, a doufám, že se posluchačům budou líbit,“ říká Otáhalová a připomíná, že písně na albu zní v mnoha zajímavých úpravách, na nichž se kromě hudebního vedoucího Ondřeje Hégra podílel například Radek Pudelka, ředitel břeclavské Základní umělecké školy, Jiří Gužík, cimbalista Vojenského uměleckého souboru Ondráš či Richard Lekavý. „Znění těch písní je opravdu různorodé, protože se do toho zapojilo hodně lidí. Není to klasická cimbálka, na kterou jsou lidé zvyklí třeba ze sklepů,“ vysvětluje.
Album je plné lidových písní, poslední skladba je ale jiná. Nese název Anděl. „Složil mi ji kamarád a je to příběh ze života,“ říká Otáhalová, kterou na koncertu v Mikulčicích spojeném s křtem nové desky podpořil vyprodaný sál kulturního domu. „Koncert byl skvělý. Byla jsem trochu nervózní, ale tréma opadla a já si to moc užila,“ podotýká.
Album si zatím mohou lidé koupit jen přímo u jeho autorky, a to například na emailu jancaotahalova@seznam.acz.
A jestli se zpěvačka pustí do nahrávání další desky? „To nevím. Možná někdy. Teď ale určitě ne, čekají mě jiné životní události. Za chvíli svatba a také příchod miminka,“ ukončuje s úsměvem povídání zpěvačka. 

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY