Přijďte se přesvědčit o pravdě modré úrody na Horňácku

Main_ko_t_louka__foto_michal__id_v__1_
foto: Michal Židův. V louckém dvojkoště dojde i na ochutnávku povidel. | FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Louka - Obec Louka a Agentura AV se opět chystají na návštěvnicky oblíbenou kulturně-gastronomickou akci „Lúcký košt-od varených po tekuté.“

„Letos chystáme 12. ročník koštu na 14. dubna a zveme všechny příznivce modrého ovoce na dobrou slováckou slivovici včetně jiných destilátů, na ochutnávku povidel, trnkovou omáčku s uzeným a také na patenty, báleše, buchty, pěry a různé pamlsky z trnek,“ zve s předstihem jedna z místních organizátorek, Marie Škopíková. „Někdo tvrdí, že loni nebyla žádná úroda, že všecko pomrzlo, ale není to tak docela pravda.  Přijďte se přesvědčit, určitě bude co koštovat,“ láká dále k degustaci oslavovaného horňáckého „životabudiče“ ve dvojí podobě, starostka Louky, Anna Vašicová. Společně s kolegyní se organizačně podílí na akci od prvního ročníku a za celou dobu jejího konání si obě pochvalují nezištnou spolupráci s místními ženami, které přispívají k ochutnání již výše vzpomínané „varené“ modré ovoce.

Jako každoročně bude připraven na odpoledne doprovodný folklorní program, v kterém vedle už tradiční Horňácké cimbálové muziky Jožky Staši z Lipova vystoupí vedle dalších hostů i pěvecká sourozenecká dvojice Boženka a Zdeněk Baťkovi z Podluží.

Vzorky k soutěži v tekutém a tuhém stavu můžete na loucké radnici odevzdávat už nyní až do konce termínu 6. dubna.     (av)


DISKUZE

comments powered by Disqus


16:36 | 21. Leden 2020
Zprávy

LÁZNĚ LEDNICE

List_lazne-lednice-web-2

Místo přírodních krás a pohádkových zámků Vám nabízí nejmladší lázeňský areál v České republice.Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti ...