Veselské kulturní centrum v březnu

Main_veselsk__kulturn__centrum__o.p.s._4
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

EXHIBICE IMPROVIZACE 

Pátek 16. Března, 20:00, Kafé v kině, vstupné 80Kč
Přijďte se nechat okouzlit hráčskou schopností pracovat "tady a teď", rozvíjet nápady spoluhráčů a diváků a tvořit příběhy. Improvizační show nabitá nápady představí pražský improvizační tým KINO.  Krátké improvizace, písně, básně nebo dabing na vaše téma a bez přípravy. Vše se vzniká a současně zaniká teď a tady.
 „Show plná smíchu, o které rozhodují diváci.“ 

FILHARMONICI V KOMORNÍM KABÁTĚ

Sobota 17. Března, 19:00, sál ZUŠ, vstupné 100 Kč v předprodeji/120Kč na místě

Při podrobnějším pohledu na Českou filharmonii můžeme spatřit celou škálu hudebních nástrojů, desítky hráčů, a tedy i bezpočet individualit, z nichž většina se nespokojí jen se studiem orchestrálních partů a podřizování se umělecké vůli dirigentů. Mnoho filharmoniků využívá možnosti odběhnout od provozu svého domovského orchestru ke komorní hudbě, která jim poskytuje interpretační svobodu. To je případ i Jany Brožkové (hoboj), Jiřího Zelby (hoboj), Jaroslava Kubity (fagot) a Edity Keglerové (cembalo), kteří představí své umění v komorní podobě i v rámci koncertu ve Veselí nad Moravou.


AUTORSKÉ ČTENÍ ZDEŇKA JANČAŘÍKA S AUTOGRAMIÁDOU – PLÁTNO Z TURÍNA

Sobota 17. Března, 17:00, Panský dvůr, vstupné dobrovolné

Salesiánský kněz Zdeněk Jančařík představí ve svém rodném městě svou poslední knihu Plátno z Turína, která se jak již název napovídá, zabývá jednou z nejpodivuhodnější křesťanských relikvií. Ačkoli je pravost Turínského plátna stále nejasná, jeho spirituální působnost je nezpochybnitelná. V češtině přesto doposud neexistovala žádná kniha, která by tento duchovní rozměr Turínského plátna rozvíjela a moderně reflektovala. Zdeněk Jančařík, autor úspěšné knihy Přeskočit horu, se chápe tématu jak v jeho faktické, historické rovině, tak té spirituální. Nad plátnem rozvíjí současnou, a přesto nadčasovou meditaci o zásadních aspektech křesťanské víry. Dává tak klíč jak k duchovnímu vnímání plátna v jeho historické perspektivě, tak k rozvoji osobní spirituality každého člověka.

ONDŘEJ SMEYKAL & PETR NIKL: LÍHEŇ

Středa 21.března 2018, od 20 hodin, Panský dvůr

Líheň je improvizace Ondřeje Smeykala na elektronické didgeridoo, v doprovodu promítaných obrazů performera Petra Nikla.
Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří Ondřej Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. Nabízí veřejnosti  solitérní soustředěný projekt, postavený na dialogu světla a zvuku. Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně  neopakovatelné  fantaskní příběhy tvarů a barev.
A tak, jak Petr Nikl používá pro svou projekci pomoc mechanismů a strojků, i  Ondřej Smeykal  doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuristicky. Tato dvojí hra - světla a zvuku, se navzájem doplňuje a obohacuje.

LiStOVáNí: NEJLEPŠÍ KNIHA O FAKE NEWS!!!

Neděle 25. března 2018, od 18 hodin, Kafé v kině, 80 Kč v předprodeji/100 Kč na místě
„Miloše Zemana můžete přijít volit až v druhém kole!“ Ta zpráva byla, jak jistě víte, falešná, asi jako ta raketa mířící na Hawai.
Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit?
LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou.
Scénické čtení podle knihy Zvol si info. Autoři Petra Vejvodová, Miloš Gregor, nakladatelství CPress, Albatrosmedia
Hrají Alan Novotný, Jiří Ressler

KRISTINA BÁRTA TRIO 

Čtvrtek 29.  března 2018, od 20 hodin, Kafé v kině, vstupné 100 Kč v předprodeji/120Kč na místě
Moderní trio pod vedením přední české jazzové pianistky a skladatelky Kristiny Barty. Jejich zpěvavé melodie, nakažlivé rytmy, individuální přístup a skvělé interakce mezi členy kapely okouzlily mezinárodní porotu soutěže Jazz Prix 2015. Barta získala první cenu jazzových umělců pod 35 let žijících v České republice. V roce 2016 bylo trio finalistou Euroradio Jazz soutěže a hrálo na Bimhuis v Amsterdamu. Kapela byla založena v roce 2015 a zahrnuje přední mladé české jazzmany, jako jsou Jan Fečo na kontrabas a Marek Urbánek na bicí. Kapela se objevila na prestižních Bohemia Jazz Festu v Plzni a Prachaticích před kapelami jako Yellowjackets.


MĚSTSKÁ KNIHOVNA: BURZA VYŘAZENÝCH KNIH


Aktuálně probíhá na Panském dvoře burza beletrie a dětských knih, v dubnu pak ještě Městská knihovna organizuje burzu naučné literatury. 

beletrie a dětské knihy 5. - 9. března
naučná literatura 9. - 13. dubna 
V přízemí Panského dvora (vchod vedle knihovny), 8:30 – 12:00   13:00 – 17:00, ceny od 5 Kč 

NÁVNADA NA DUBEN 


V dubnu budeme hostit dvě výborné divadelné produkce. Jednou je  inscenace v režii  výborného slovenského režiséra Jakuba Nvotu Chvála bláznovství. V hlavnich rolích se představéí Martin Hofmann a Filip Blažek. (10.4.)


Druhá inscenace je určená dětem Od maličkých k velikým v podání Divadla Polárka. Představení je uvedeno náhradou za pro nemoc zrušený termín. Režie je i tentokrát v dobrých rukou, hru napsala a režijně nastudovala v duchu tvořivé dramatiky Zoja Mikotová. (15.4.)


Blíži se také přehlídka dětských lidových zpěváčku Slovácká Stuha. V únoru proběhlo výběrové kolo a  teď probíhají zkoušky. Na slavnostní koncert se můžete těšit v neděli 8. dubna od 14:30 hodin v kulturním domě ve Veselí nad Moravou.  

DISKUZE

comments powered by Disqus


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...