Horňácký zpěváček se vrátil opět do centra regionu

Main_hor__ck__zp_v__ek_____2018
Organizátory potěšila letošní hojná účast zpěváčků a jejich kvalita zpěvu, ná... | FOTO: Jana Evjáková

Velká nad Veličkou-Po dvou letech, kdy se konala oblíbená regionální dětská soutěž v lidové písni v lipovské Sokolovně, se opět vrátila do centra Horňácka. Diváky zaplněný rekonstruovaný Kulturní dům přivítal v 7. ročníku Horňáckého zpěváčka nejen velký počet zpívajících dětí, ale premiérově je doprovodila ke spokojenosti všech i věkově nejmladší Horňácká cimbálová muzika Marka Potěšila. O uvádění devětatřiceti zpěváčků na pódiu se staraly krojované velické folkloristky, Jarmila Sládková a slovem Monika Frantová. Šestičlenná porota v čele se známým zpěvákem a muzikantem Jiřím Miškeříkem z Hrubé Vrbky nakonec vybrala ze dvou vypsaných kategorií po čtyřech dětech do oblastních kol Zpěváčka Slovácka-21. dubna do Dolních Bojanovic (kategorie10-15 let) a 17. června do Velké nad Veličkou (kategorie do 10 let).

„Rozhodování vybrat nejlepší zpěváčky v obou kategoriích bylo těžké, zvláště v té starší, kde byly hodně vyrovnané výborné výkony. Poprvé zde soutěžil i desetiletý Janíček Pavlík a opět nás všechny přesvědčil, že je velkým talentem. Shodli jsme se na jeho prvenství nejen v kategorii, ale i v absolutním pořadí,“ popsal hodnocení Jiří Miškeřík.

„Bylo příjemné zaposlouchat se do zpěvu dětí, z nichž některé prošly už několika ročníky přehlídky. Mám pocit, že se oproti předchozím létům výrazně zlepšila výslovnost, takže vyloženě do očí bijících „prohřešků“ proti nářečí bylo méně, a to mě těší. Je moc dobře, že se i této stránce zpěvu začal někdo věnovat,“ řekl Pavel Gráf, umělecký vedoucí hrubovrbeckého souboru Krahulíček.

„Musím pochválit také lipovského primáše Marka Potěšila a jeho muziku. K dětem měl velmi trpělivý a citlivý přístup, takže polovina ostychu a trémy byla tatam,“ zhodnotil letošní ročník Pavel Gráf, otec dvou vystupujících šikovných zpěvulenek, z nichž Lucka se na stejném místě objeví ve finále Zpěváčka Slovácka.


Antonín Vrba


DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...