V Domaníně kosí krojovaní uprostřed dědiny

Main_d_1
FOTO: Tonda Vrba

Domanín-Přestože se už sedmým rokem scházívají účastníci akce s názvem Koseckých v Domaníně na potřebné ploše k sečení, je na Slovácku výjimečná. Travnaté místo není v přírodním prostředí, jak bývá u podobných koseckých setkání na Slovácku samozřejmostí, ale uprostřed obce, před místní orlovnou. Letos se kosení zúčastnily vedle domácího smíšeného pěveckého sboru Florián, sbory Kosteláci z Kostelce a mužský sbor z Dolního Němčí.

„Je to pravda, ale máme zde zázemí v případě nepřízně počasí včetně možnosti po práci společně posedět v prostorech nedalekého panského dvora,“ vysvětluje k nezvyklému prostředí pro návštěvníka starosta Domanína, Josef Ratajský.

„Taky přemýšlím, zda by se nenašla v okolí Domanína nějaká jinačí tradiční louka ke kosení, i když si také myslím, že to původní místo se zázemím není špatné. Přesto by bylo dobré se někde po okolí podívat. V dalším organizačním zabezpečení bych nějaký problém neviděl,“ doplňuje místní kosec a zpěvák vystrojený do pracovního kroje Martin Bedrava, současný zastupitel obce.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...