V Domaníně kosí krojovaní uprostřed dědiny

Main_d_1
FOTO: Tonda Vrba

Domanín-Přestože se už sedmým rokem scházívají účastníci akce s názvem Koseckých v Domaníně na potřebné ploše k sečení, je na Slovácku výjimečná. Travnaté místo není v přírodním prostředí, jak bývá u podobných koseckých setkání na Slovácku samozřejmostí, ale uprostřed obce, před místní orlovnou. Letos se kosení zúčastnily vedle domácího smíšeného pěveckého sboru Florián, sbory Kosteláci z Kostelce a mužský sbor z Dolního Němčí.

„Je to pravda, ale máme zde zázemí v případě nepřízně počasí včetně možnosti po práci společně posedět v prostorech nedalekého panského dvora,“ vysvětluje k nezvyklému prostředí pro návštěvníka starosta Domanína, Josef Ratajský.

„Taky přemýšlím, zda by se nenašla v okolí Domanína nějaká jinačí tradiční louka ke kosení, i když si také myslím, že to původní místo se zázemím není špatné. Přesto by bylo dobré se někde po okolí podívat. V dalším organizačním zabezpečení bych nějaký problém neviděl,“ doplňuje místní kosec a zpěvák vystrojený do pracovního kroje Martin Bedrava, současný zastupitel obce.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...