V Domaníně kosí krojovaní uprostřed dědiny

Main_d_1
FOTO: Tonda Vrba

Domanín-Přestože se už sedmým rokem scházívají účastníci akce s názvem Koseckých v Domaníně na potřebné ploše k sečení, je na Slovácku výjimečná. Travnaté místo není v přírodním prostředí, jak bývá u podobných koseckých setkání na Slovácku samozřejmostí, ale uprostřed obce, před místní orlovnou. Letos se kosení zúčastnily vedle domácího smíšeného pěveckého sboru Florián, sbory Kosteláci z Kostelce a mužský sbor z Dolního Němčí.

„Je to pravda, ale máme zde zázemí v případě nepřízně počasí včetně možnosti po práci společně posedět v prostorech nedalekého panského dvora,“ vysvětluje k nezvyklému prostředí pro návštěvníka starosta Domanína, Josef Ratajský.

„Taky přemýšlím, zda by se nenašla v okolí Domanína nějaká jinačí tradiční louka ke kosení, i když si také myslím, že to původní místo se zázemím není špatné. Přesto by bylo dobré se někde po okolí podívat. V dalším organizačním zabezpečení bych nějaký problém neviděl,“ doplňuje místní kosec a zpěvák vystrojený do pracovního kroje Martin Bedrava, současný zastupitel obce.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...