Pocta českým skladatelům aneb Novosvětská opět v Hodoníně

Main_hudebni_ctvrtek_z_hlav_
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Ve čtvrtek 31. května se v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa uskuteční koncert Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru pod taktovkou Davida Herzána.

Na programu budou díla dvou největších skladatelů naší minulosti. Jako první zazní nejznámější česká symfonie, a to Symfonie č. 9 e-moll „Z Nového světa“ od Antonína Dvořáka. Její melodičnost ji vynesla oblibu po celém světě, dosáhla mnohých ocenění a např. v roce 2009 ji australští posluchači stanice ABC Classic zvolili nejvýznamnější symfonií všech dob. Americký astronaut Neil Armstrong vzal její nahrávku na Měsíc, když tam v roce 1969 poprvé přistála kosmická loď Apollo 11. Čtvrtá část této symfonie je hymnou Mezinárodního úřadu pro výstavnictví.

Druhou částí programu bude Česká píseň od českého národního skladatele Bedřicha Smetany, v níž se vedle orchestru představí i Smíšený pěvecký sbor města Hodonín se svým sbormistrem Josefem Ilčíkem.

Koncert začíná v 19.00 hod ve velkém sále MěÚ Hodonín (Horní Valy 2), předprodej vstupenek proběhne od 9. května v Informačním centru města Hodonín.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


08:47 | 06. Srpen 2020
život v regionu

Baťák pozpátku

List_verlari-dodonin-logo

Návštěvníci Baťova kanálu si v neděli 26. 7. a pondělí 27. 7. užili exkurzi do historie veslování. Proběhl zde první ročník akce Baťák pozpátku. Cílem jízdy bylo pro...

08:19 | 06. Srpen 2020
Zprávy

Nulté kolo dětského kvízu

List_kviz-nasedlovice

V Násedlovicích v historických prostorách panské sýpky proběhlo nulté kolo dětského kvízu. Jednalo se o zkušební kolo. Chtěli jsme zjistit, jestli děti o tuto formu s...