Ohlédnutí za vydařenou bluesovou premiérou v městě folkloru

Main_2._walter_barto_
Pro celé zobrazení fotky stačí kliknout na obrázek | FOTO: Tonda Vrba

Strážnice-Se svátkem folkloru s mezinárodní účastí účinkujících je po desetiletí známý v republice i ve světě strážnický festival. S trochou nadsázky a časem se k jeho částečnému přiblížení budou snažit i organizátoři prvního ročníku mezinárodního Blues Road Strážnice, i když hudebního žánru odlišného od folkloru, jakým je blues. Rovněž snad ten někdy proslaví Strážnici, v to také věří místní organizátoři. Na úvod se vše vydařilo. Byla zde muzikantská kvalita i zájem diváků.
Organizátoři sice měli obavy, jestli se najde dostatek zájemců, ale nakonec zaplněný sál kulturního domu jejich strach rozptýlil. Fanoušci bluesové muziky se do Strážnice sjeli ze širokého okolí, nejen například z Uherského Hradiště, Uherského Brodu, ale i ze Zlína, z Bruntálu, z Brna a dalších míst. Duchovním otce festivalu a jeho autorem, který sestavil program a pozval špičkové účinkující byl Walter |Bartoš, sám výborný muzikant a místostarosta Strážnice. Pořadatelem se stal Kulturní dům Strážničan a záštitu přijalo město Strážnice. Festival zahájila starostka města Renata Smutná, moderoval Filip Chlud. Atmosféra v sále byla úplně skvělá od samého začátku, návštěvníci bouřlivě oceňovali vystoupení všech interpretů. Jedna skvělá hudební formace střídala druhou. Zahájila kapela Outsider Blues z Polska, vystřídal je charismatický a energií nabitý Big Daddy Wilson z USA, pokračovala česko-slovenská kapela WBand a pomyslnou třešničkou na dortu se stalo vystoupení české kapely Energit s legendárním kytaristou Lubošem Andrštem a baskytaristou Vladimírem "Gumou" Kulhánkem.
„Velmi potěšující byly především reakce návštěvníků, kteří nadšením oceňovali účinkující a s nadšením a těšením se na další ročník i další akce, které v tomto směru chystáme, odcházeli,“ řekla Olga Floriánová, ředitelka KD Strážničan.
„Počítejme s tím, že v roce 2020 nás čeká druhý ročník. Kdo bude hrát? Nechejte se překvapit, už to mám v hlavě a bude to stát za to,“
okomentoval svoje další aktivity v příštím roce Walter Bartoš.
V každém případě strážnická bluesová nabídka je na letošní rok pestrá. „V dubnu tu zamuzicíruje americký bluesový hráč na foukací harmoniku z USA Dustin Arbuckle plus hosté, kteří si zahrají se mnou a mladým Walterem. V září na rockových slavnostech se můžete těšit na úžasnou černošskou zpěvačku Wandu Johnson. Začátkem října bude Strážnice hostit soutěžní českou bluesovou challenge, na které vystoupí jako speciální host světový bluesman Nick Schnebelen. Vedle toho ještě připravujeme drobnější bluesové třešničky na Hotařské búdě i v klubu Green,“ doplňuje pozvání pro milovníky tohoto hudebního žánru, Walter Bartoš. (av)

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY