Jaroslav Válek vystavuje v Radniční galerii

Main_kovar
nosorožec | FOTO: bum

Kyjov - Uznávaný výtvarník, umělecký kovář s osobitým přístupem k umění Jaroslav Válek vystavuje své ocelové plastiky a reliéfní grafiku v Radniční galerii v Kyjově. Expozice nabízí střídmý průřez jeho celoživotní tvorbou. Pozornost upoutají kované plastiky z oceli či nerezu, plechové deformace, na stěnách pak visí slepotisky a reliéfní grafika. Nechybí ani ukázka tzv. nonsens, nesmyslných objektů.

O atraktivitě expozice svědčí nadšené zápisy návštěvníků do pamětní knihy: „Díla jsou moderní, vkusná a čitelná, výstava je velmi kreativní a zábavná. Pan Válek má velkou fantazii a smysl pro humor.“ „Neuvěřitelné, vtipné, nápadité, jsem ráda, že jsem to mohla vidět. Jako vždy krásné a řemeslně dokonalé.“

Jaroslav Válek se narodil v roce 1954 v Uherském Hradišti, žije a tvoří ve Veselí nad Moravou. Dá se říci, že navázal na rodinnou tradici, kovářem byl už jeho děd. Každý kus, který vyjde z jeho ateliéru, je jedinečný originál. Od 90. let vystavuje v mnoha galeriích ČR i zahraničí. S prostory a vkusným uspořádáním uměleckých objektů v Radniční galerii vyslovil spokojenost.
Výstava potrvá do 28. dubna.

Text a foto: (bum)

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY