„Slunce“ zasvítí nad Strážnicí už podvacáté

Main_slunce
FOTO: archiv pořadatelů

Strážnice- Festival Slunce Strážnice se díky časovému rozsahu, prostorovému umístění a multižánrové dramaturgii, s příklonem k folku a rocku, stává divácky vyhledávanou akcí. Ve dnech 12. A 13. července se uskuteční na stadionu Zámek již jubilejní dvacátý ročník.
„Od samého počátku se setkáváme se zájmem diváků i médií a zakotvil tak mezi největšími festivaly konanými na území Jihomoravského kraje. Lze ho označit za rodinný festival, je otevřen divákům všech věkových kategorií, mezi diváky jsou rodiče s dětmi, mládež i starší generace,“ sděluje Novému Slovácku jeden z organizátorů, Tomáš Frait..
„Dle dramaturgické koncepce samostatných programových dnů plánujeme pro jubilejní ročník festivalu uspořádat dva hlavní koncertní večery s příklonem ke klasickému folku a rocku. Na jednom podiu se objeví legendy, které se běžně pohromadě na společných vystoupeních nepotkávají a prostor dostanou také méně známí či začínající hudebníci, jejichž tvorba se osvědčeným
legendám vyrovná, a jednou se může stát stejně legendární,“ dodává Frait. Diváci se mohou těšit na vystoupení legendárního Václava Neckáře a kapely Bacily, dále zde zamuzicírují Žlutý pes, Robert Křesťan a Druhá tráva, Roman Dragoun, Jaroslav Samson Lenk, Pokáš, Jaroslav Wykrent, Folk Team, Laura a její tygři, Epy de mye, Textová dílna Slávka Janouška a další. Festival začne v pátek 12. července od 17.00 hodin. (av)

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY