Zimní táborníci ovládli Bojiště

Main_05_podv_4x_tabornici
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HRUBÁ VRBKA – Jinde dosud nevídaná věc, na Horňácku poblíž kuželovského větrného mlýna již zažitá tradice. Vždy na konci února ozdobí návrší kopce zvaného Bojiště stany příznivců zimního táboření, tentokrát jich přijelo přibližně čtyřicet.

„Sešli jsme se tady již poosmé a mohu s potěšením konstatovat, že zájem neustále stoupá. Rozhodně přitom neplatí, že by se jednalo výhradně o mužskou záležitost. Dříve nám sem jezdilo vždy do pěti žen, letos je jich tady hned deset,“ uvedl organizátor zimního táboření na Horňácku Milan Mazur, známý mezi táborníky pod přezdívkou Žeryk.

Zatímco účast organizátory nadchla, trochu zklamáni byli z toho, že hlášené sněhové přeháňky nakonec nedorazily. „Je to vážně škoda. Kdyby napadlo alespoň dvacet centimetrů sněhu, mělo by to víc tu romantiku a nepřipomínalo by to táboření někdy na jaře. Jinak s počasím jsme spokojeni. Je sucho a v noci spadly teploty ke dvanácti stupňům pod nulou. Ve stanu se tak spí v pohodě,“ přidal svůj postřeh další z organizátorů a pravidelný účastník František Hoda zvaný Franky.

Táborníci jsou na počasí dobře vybaveni a krom oblečení s sebou vezou spacáky zvané mumie, které dokáží odolat i nepříznivým mrazům. „Já jsem v tom jednou spal venku bez stanu v mínus devatenácti a bylo to v pohodě,“ přidal svůj postřeh Líska, občanským jménem Libor Musil.

Organizátoři ponechali účastníkům individuální možnost programu, vedle toho měli i připravené akce. „V plánu máme cestu do Malé Vrbky, kde se táborníci mohou podívat na tkaní na stavu a pokud bude zájem, můžeme snadno domluvit návštěvu v kuželovském větrném mlýně,“ uvedl v sobotním dopoledni Mazur.

Táborníci strávili nad kuželovským větrným mlýnem celý víkend. Domů se rozjížděli v nedělním odpoledni, přičemž někteří to měli opravdu daleko. Mezi účastníky totiž například nescházel manželský pár z Jaroměře, který musel cestovat více než tři sta kilometrů.

Na fotografii:

Táboření ve znamení nástupu žen – Rekordní účast žen evidovali organizátoři Zimního táboření v Kuželově. Některé přijely se svými mužskými protějšky, jiné samostatně.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY