Voda se odemykala s hudbou, plavbami i historickými vozy

Main_v_kl___
FOTO: Zdeněk Šmýd

REGION – Prvního máje tradičně odemykají vody provozovatelé přístavišť na Baťově kanále i v Hodoníně U Jezu. Tyto akce tradičně navštěvují stovky diváků. Do slovenské Skalice dokonce k Baťáku přišlo minulou neděli na tři tisíce lidí.

V Hodoníně se voda odemykala s mírným zpožděním, které odpovídalo zpoždění koncertu ke 40. výročí místního pěveckého sboru. Koncert totiž zahajoval starosta města Milan Lúčka a ten také  měl odemykat vodu na Moravě.

Ve Veselí nad Moravou bylo letos otvírání skromnější. Současně s tím město slavnostně otvíralo areál Sokolovny, kde se sešly davy.

To zmíněná Skalica nabídla naopak nabitý program. Děti se pobavily s pohádkovými postavami, uskutečnily se také hasičské soutěže. K tomu se přidaly také přednášky od Babetta týmu Jarošov, který přejel z Velehradu, až do Vatikánu, putování Antarktidou, čajování s Tea Busem a ukázka historických vozů od společnosti Motomax a Max Reklama.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...