Druhá železniční cyklostezka finišuje. Otevře v polovině června

Main__d_nka
FOTO: Zdeněk Šmýd

ŽDÁNICKO – Po letech snažení finišují práce na dokončení v regionu druhé cyklostezky vedoucí po bývalé železniční trase. V minulých letech Mikroregion Ždánické dokončil vždy jeden z úseků a v těchto dnech pomalu končí práce na posledním naplánovaném – z Dražůvek do Ždánic.

„Už je známé datum slavnostního otevření. Bude to šestnáctého června,“ informovala předsedkyně mikroregionu a starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Poslední úsek přišel investory na 18 milionů korun. Mikroregion na celý projekt sehnal dotace, ale přesto se musely podílet i jednotlivé obce. I ty, kudy stezka přímo nevede. I proto plánuje mikroregion v blízké budoucnosti umístění informačních tabulí nejen u trasy, ale ve všech obcích. Tabule s mapou budou informovat o trase i o tom, jak se obce finančně podílely.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...