Druhá železniční cyklostezka finišuje. Otevře v polovině června

Main__d_nka
FOTO: Zdeněk Šmýd

ŽDÁNICKO – Po letech snažení finišují práce na dokončení v regionu druhé cyklostezky vedoucí po bývalé železniční trase. V minulých letech Mikroregion Ždánické dokončil vždy jeden z úseků a v těchto dnech pomalu končí práce na posledním naplánovaném – z Dražůvek do Ždánic.

„Už je známé datum slavnostního otevření. Bude to šestnáctého června,“ informovala předsedkyně mikroregionu a starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Poslední úsek přišel investory na 18 milionů korun. Mikroregion na celý projekt sehnal dotace, ale přesto se musely podílet i jednotlivé obce. I ty, kudy stezka přímo nevede. I proto plánuje mikroregion v blízké budoucnosti umístění informačních tabulí nejen u trasy, ale ve všech obcích. Tabule s mapou budou informovat o trase i o tom, jak se obce finančně podílely.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...