Přístaviště v Hodoníně podpoří i hejtman

Main_pristaviste.centrum
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Zdá se, že plán splavnění staré Moravy v Hodoníně a vybudování dvou tamních přístavišť má podporu nejen zástupců města, ale i kraje. Potvrdila to návštěva hejtmana Michala Haška. Plán podporuje i mnoho hodonínských obyvatel. Chybí už jen podpora nejbližších sousedů vodního toku, kteří se naopak bouří.

Hejtman Hašek se seznámil i s projektem plavební komory v Rohatci, která už brzy propojí Baťův kanál s řekou Moravou u Hodonína. Nové přístaviště na staré Moravě má k sobě právě stáhnout výletní loďky, které v budoucnu do Hodonína z Baťova kanálu zamíří. U Jezu na ně není místo.

„Celý projekt získal moji podporu. Jeho velký potenciál vidím v tom, že přinese pro Hodonínsko příležitosti v oblasti cestovního ruchu. Navrhnul jsem pomoc  a spolupráci kraje v oblasti možného využití evropských fondů,“ uvedl hejtman při návštěvě Hodonína.

Při jednání došlo i na zmínku o odporu nejblíže bydlících lidí. Ti se ozvali i při nedávném zastupitelstvu. Koupili si parcely na stavbu domů s tím, že budou bydlet v klidové zóně a bojí se, že o klid přijdou. Padly ovšem poznámky v tom duchu, že tyto domy stojí přesto téměř v centru města a není možné od takového bydlení očekávat, že bude tiché jako v zapadlé vesničce.

Rozhodnutí bude ale hlavně na zastupitelích Hodonína, jestli plány Ředitelství vodních cest bude nebo nebude podporovat.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...