Cyklisté objeli sklepy Kyjovska a pak koštovali v Kyjově

Main_p_skoronice
FOTO: Zdeněk Šmýd

KYJOV – Hned dvě vinařské akce se konaly minulou sobotu v Kyjově, ale také v jeho okolí. Zájemci si mohli zasportovat a taky se napít dobrého vína. A nebo mohli bez sportování jen koštovat.

Konala se putovní akce Krajem vína, kterou pořádá Nadace Partnerství. Cyklisté startovali v kyjovském informačním centru a měli možnost si vybrat ze dvou tras, které je zavedly do sklepů ve Skoronicích, Svatobořicích-Mistříně nebo Dubňanech. Cíl byl opět v Kyjově.

Nadace Partnerství se po Moravských vinařských stezkách stěhuje se svými akcemi už šestnáct let. Právě v okolí Kyjova tehdy začínala. Dnes už jsou známé a vyhledávané i proto, že se brání větší masovosti. Cyklisté vyjíždějí v takových počtech, aby měli možnost se u vinařů zdržet, aniž by se tvořily dlouhé fronty.
„Akce dimenzujeme většinou na pět set až sedm set účastníků,“ doplnil Petr Kazda z Nadace Partnerství.

Cyklistická akce zaplnila celé dopoledne a kdo chtěl, zůstal pak ještě v Kyjově na akci místních vinařů, z nichž třicítku mohli navštívit na náměstí a blízkém okolí a také v areálu Šištót. „My se vždy snažíme, aby v cíli bylo nějaké vyžití,“ uvedl Petr Kazda, že nešlo o náhodu.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY