Kvůli opravě střechy musí opice ze zoo. Zůstávají jen šimpanzi

Main_sherley
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – Šimpanzi patří v hodonínské zoologické zahradě k nejoblíbenějším obyvatelům. V příštích měsících je návštěvníci najdou až v zadní části zoo.
„Zoo čeká rozsáhlá rekonstrukce pavilonu primátů a terárií. Je to z důvodu špatného stavu střechy a dalších částí,“ shrnula důvody stěhování šimpanzů mluvčí zoo Iva Uhrová.

Bývalý medvědinec je už roky opuštěný. Zůstával v zahradě právě jen pro tento účel. Aby posloužil šimpanzům pro dočasný azyl. O opravě střechy se totiž ví už dlouho.

Šimpanzi jsou bohužel jedinými primáty, kteří už v těchto dnech v Hodoníně zůstali. Ostatní získali dočasný domov v zahradách v Brně, Ostravě a Liberci. Jde o lemury černé, lemury vari, kočkodany a samičku gibona.

Pavilon má i další, drobnější obyvatele, kteří žijí v teráriích. Zatím zůstanou ve svých ubikacích, ale pokud by stavební práce špatně snášeli, odstěhují se i oni. Vše ukáží už následující dny. Práce totiž právě začínají. Potrvají tři měsíce město na opravu vyčlenilo v rozpočtu dva miliony sedm set tisíc korun.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY