Pečete doma k vánocům cukroví, nebo si je radši někde objednáte?

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Gabriela Hajdová, obsluha čerpací stanice, Kostelec u Kyjova
Z tradice peču sama, i když jen pár oblíbených druhů-voňavé perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké, úlky... a u toho vzpomínám na svou babičku Jiřinku a její cukroví a nespočet druhů. Kdybych měla její recepty, možná bych ji ,trumfla. Chutě dětství jinde nenapečou!

Andrea Missbachová, kuchařka, Ždánice
Cukroví pečeme s mamkou každý rok, i když druhu ubývá. VIP je linecké, marokánky, rohlíčky. Také u nás nesmí chybět perníková chaloupka, která se dá rozsvítit a i ty drobné perníčky uchované v plechové krabici, po těch se jen zapráší. Občas ale zůstane něco i pro slepice. Hlavně vše děláme s láskou a pěknou s koledou na rtu.

Vladimíra Sabotová, v domácnosti, Louka
Peču doma, dneska jsem zadělala těsto na perníčky, mám nachystané na tyčinky s karamelem, na ty se moc těší naše dcerka Lucinka a letos jich bude asi kolem pěti druhů. Samostatně peču vánoční cukroví od svých osmnácti let, no a upeču si vždycky to, na co máme chuť. Po pravdě řečeno, to kupované vánoční cukroví jsem ještě ani nikdy nezkoušela.

Celá anketa ve vydání č.48 týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  1. 1 Rady do zahrady - Odběr roubů


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...