Pečete doma k vánocům cukroví, nebo si je radši někde objednáte?

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Gabriela Hajdová, obsluha čerpací stanice, Kostelec u Kyjova
Z tradice peču sama, i když jen pár oblíbených druhů-voňavé perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké, úlky... a u toho vzpomínám na svou babičku Jiřinku a její cukroví a nespočet druhů. Kdybych měla její recepty, možná bych ji ,trumfla. Chutě dětství jinde nenapečou!

Andrea Missbachová, kuchařka, Ždánice
Cukroví pečeme s mamkou každý rok, i když druhu ubývá. VIP je linecké, marokánky, rohlíčky. Také u nás nesmí chybět perníková chaloupka, která se dá rozsvítit a i ty drobné perníčky uchované v plechové krabici, po těch se jen zapráší. Občas ale zůstane něco i pro slepice. Hlavně vše děláme s láskou a pěknou s koledou na rtu.

Vladimíra Sabotová, v domácnosti, Louka
Peču doma, dneska jsem zadělala těsto na perníčky, mám nachystané na tyčinky s karamelem, na ty se moc těší naše dcerka Lucinka a letos jich bude asi kolem pěti druhů. Samostatně peču vánoční cukroví od svých osmnácti let, no a upeču si vždycky to, na co máme chuť. Po pravdě řečeno, to kupované vánoční cukroví jsem ještě ani nikdy nezkoušela.

Celá anketa ve vydání č.48 týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...