Umíte odpouštět dluhy? (nejen ty finanční)

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Lucie Hacarová, studentka, Bzenec
Dluhy umím odpouštět, pokud vím, že jsem tím někomu pomohla. Samozřejmě se nebavím o finančních dluzích. Ty by se měly bezpodmínečně splácet. Takový nefinanční dluh naopak může vykouzlit úsměv a to díky pocitu pomoci.

Andrea Tomanová, soukromá účetní, Kyjov
Tak oni jsou dluhy a dluhy. Ty finanční z pozice svého dlouholetého podnikání se snažím neodpouštět. Ale jsou i takoví, co s vámi hrají falešnou hru a jsou tzv. splachovací a tam je kolikrát veškerá snaha marná. A pak jsou dluhy morální, beru to ve formě slibů, a tam se přiznám jsem hodně tvrdá. Odpustím opravdu málokdy. A když už, tak mi to trvá hodně dlouho.

Michal Stránský, grafický designer, Staré Město
Pro poctivou odpověď pátrám v paměti a nic moc se mně nedaří objevit. Takže buď dluhy odpouštět umím, nebo jsem jen zapomnětlivý. Anebo jsem dost silně nezažil, že by mně někdo zůstal dlužen, ať už cokoliv. Zato pocit, že jsem já dlužníkem, znám důvěrně (a jen málokdy se týká peněz). Čekal bych, že to tak máme skoro všichni.

Celá anketa ve vydání č. 50 týdeníku Nové Slovácko


DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...