Máte rádi vánoční tradice?

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Kateřina Kristová, finanční poradce, Hodonín
Vánoční tradice máme u nás doma moc rádi. Na Vánoční čas se připravujeme již o adventu nejen přípravou adventního věnce a uřezáním větvičky na Barborku, ale i vnitřním ztišením. Letos nám k tomu hezky přispěla mateřská škola, kterou má dcera navstěvuje, hrou Cesta do Betléma, kdy rodiče společně s dětmi plní různé úkoly podporující pravou podstatu oslavy Vánoc. Na Štědrý den držíme půst, abychom viděli zlaté prasátko. A večeříme kapra. Po generace  se u nás na štědrovečerním stole objevuje oplatek pomazaný medem a ořechy.  Během večeře nikdo nesmí vstát od stolu. A protože se u nás ještě věří na Ježíška, tak zvyky spojené s tím. Vánoční stromeček máme pak až do 2. února do Hromnic.

Zdeněk Gloz, pracovník v denním stacionáři, Ratíškovice
Doma nám nechybí adventní věnec, barborky, chodíváme s kamarády za Mikuláše, ještě do nedávna k nám chodila i postava Lucie. Den před Štědrým dnem zdobíme stromeček. Štědrý den se snažíme prožít v poklidu a večeříme s první vánoční hvězdou. Vánoční tradice mám rád, i když se mi zdá, že se pomalu z našich životů vytrácí.

Marie Zemanová, na mateřské dovolené, Velká nad Veličkou
Vánoční tradice vlastně u nás už začínají pečením cukroví. Teď když máme děti taky psaní dopisu Ježiškovi. Na Štědrý den udělat krásnou vánoční výzdobu, pak kapřík ve vaně a později na talíři, na stole rozkrajujeme i jablíčko. Každé Vánoce se snažíme přispět nějaké finance pro děti a lidi, kteří to potřebují.

Celá anketa ve vydání číslo 51 týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...