Prezentace kraje: víno a koláčky

Main_titulka_foto
FOTO: Zdeněk Šmýd

BRNO - „Vedle u stánku Jihomoravského kraje se už pije víno, ale nebojte se, i tady ho budeme brzy podávat,“ ozvývalo se při zahajování veletrhu Regiontour v Brně ze stánku města Brna. Jakmile se totiž u prezentace našeho kraje začaly rozdávat koláčky a víno, okamžitě se zvýšil zájem kolemjdoucích a okolní bloky regionů o ně nechtěly přijít.

Slovácko mělo na veletrhu tradičně velké zastoupení. Díky tomu, že region je součástí jak Jihomoravského tak i Zlínského kraje, propagovaly ho oba stánky. Nutno podotknout, že Zlínský kraj v tom byl lepší. Nabídl více krojovaných, dalších kostýmů, vína i početnější tým lidí, kteří kolemjdoucí oslovovali. I proto tam byla minimálně po většinu prvního dne větší tlačenice.

Oba stánky samozřejmě měly svou cimbálovou muziku, která s přestávkami hrála po celou dobu.

Nešlo si také nevšimnout dalšího oslabení zájmu ze strany měst a obcí okresu Hodonín. Tento trend je patrný už více let a letos z něj překvapivě vystoupilo Horňácko. Více než v minulosti letos zásobilo stánek kraje vlastními propagačními materiály a tamní vesničky vyslaly i své zástupce.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY