Akvária mají nové obyvatele. Chřipka zahnala ptáky

Main_pomec
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

HODONÍN – V těchto mrazivých dnech do Zoo Hodonín přibyli tři noví obyvatelé. V každém z mořských akvárií se objevilo po jednom novém druhu.
V nádrži u žraloka tak můžete nově obdivovat netopýrníka dlouhoploutvého, v korálovém útesu se skrývá pomec skvělý a perutýnovi dělá společnost klipka žlutá.

Do vnitřních prostor je nutné se vydat i za veškerým ptactvem. Z důvodu výskytu ptačí chřipky na našem území je třeba preventivně zamezit kontaktu chovaných ptáků s těmi volně žijícími. Z toho důvodu uvidíte až do odvolání pouze ptáky žijící ve vnitřních ubikacích pavilonu tropického ptactva. Ti ostatní čekají v zázemí, až riziko nákazy pomine.

Poslední novinkou je změna u primátů. Rekonstrukce pavilonu opic se chýlí ke konci. Byť ještě není vše hotové, část zvířat se již vrátila do svých ubikací. Návštěvníci se tak mohou potěšit rodinkou lemurů tmavých, gibonkou Betsy a horkou novinkou – vari červenými. Vzhledem ke stále probíhajícím pracím na střeše pavilonu bude možné si zvířata zatím prohlédnout pouze ve vnitřních ubikacích.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...