Hostitel klobáskového koštu se dočkal prvního vítězství

Main_kl_v_t_zov_
FOTO: Zdeněk Šmýd

ŽAROŠICE – Gombasecká klobása se stala vítězem koštu v Žarošicích. Zajímavostí byl hlavně její autor. Šlo o hlavního hostitele akce Radka Vašinu, který se na domácí půdě dočkal vítězství až při 14. ročníku.

„Maso se ochutí, ochladí, zamrazí, pak se to studené namele a pak dva dny udí na čtyřicet stupňů,“ uvedl vítěz zrychlený recept s tím, že používá na výrobu vepřovou pečeni a bůček.

Všechny vzorky hodnotila porota a shodovala se v tom, že úroveň se od prvních ročníků kardinálně zvedla. Najít nejchutnější klobásku je stále obtížnější.
V Žarošicích to ale asi umí. V kategorii domácích výrobců místní obsadili pět míst z první šestky. Druhý byl Radim Sedláček a třetí místo obsadil Milan Javůrek ze Strádova, který žarošický blok rozbil a odsunul na další příčky místní Romana Švábíka, Radka Švábíka a Josefa Konečného. Žarošičtí byli vůbec aktivní z více než třiceti vzorků uvedené kategorie bylo devět místních.

Dalších téměř třicet vzoků dodali živnostníci. Mezi nimi vyhrál vzorek firmy Morava z Hodonína. Na stupně vítězů se dostal ještě Jindřich Beneš z Koběřic a SOU Charbulova z Brna.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
  1. 1 Rady do zahrady - Odběr roubů


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...