Co říkáte na povinné maturity z matematiky?

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Irena Mikésková, učitelka v MŠ, Sudoměřice
Pokud bude povinná maturita z matematiky na gymnáziích a lyceích, tak to je v pořádku. Na ostatních středních a odborných školách musí být zaručena kvalitní práce pedagogů, zvýšení počtu hodin matematiky, aby studenti byli dostatečně připraveni a nestal se tento předmět pro ně strašákem. Matematika byla a zůstane jistě silným článkem v životě člověka.

Zdeněk Novotný, mistr ve sklárně, Vacenovice
Když jsem maturoval já, byla možnost volby fyzika nebo matematika - vybral jsem si fyziku, i když i ve fyzice se matematika hodně používá. Osobně bych preferoval možnost volby.

Ivan Urbánek, umělec, Brno
Ještě jsem nezkoumal důvody  a co si od toho stát slibuje. Osobně bych to spíše nepodpořil. Nevím, kde státní školství sebere tolik kvalitních matematikářů. Jak má byt maturita smysluplná, když žáci základní školy nezvládají elementární věci jako je malá a velká násobilka.

Celá anketa ve vydání číslo 9 týdeníku Nové Slovácko

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


11:15 | 15. Listopad 2019
Zprávy

Malování ve velkém

List_pirko

Během listopadu se ve Veselí uskuteční hned několik akcí tematicky spojených s výročí 30 let od sametové revoluce. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadla i k...

15:38 | 01. Listopad 2019
Zprávy

O krála slováckéj klobásky

List_bez_n_zvu_-_1

Stanovy a soutěžní řád koštu “O krála slováckéj klobásky“® s mezinárodní účastí 9. listopadu 2019 v Ratíškovicích Smyslem soutěže je podpořit a uchovat tradiční ...