Kraj vybere Víno Jihomoravského kraje 2017. To bude region reprezentovat

Main_2d_vino_37
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Jižní Morava – Propagace jihomoravských vín je hlavním cílem soutěže s názvem Víno Jihomoravského kraje 2017. Tu před pár dny vyhlásil Jihomoravský kraj. Nejlepší krajská vína budou region reprezentovat na mnoha oficiálních akcích.
„Ucházet o titul Víno Jihomoravského kraje 2017 se mohou vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce může přihlásit pouze dvě vína ze své produkce,“ uvedl mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.
Komise, která bude vína hodnotit, bude složena z vinařských odborníků. Jedním z členů laické komise bude i hejtman Bohumil Šimek. „Vybraná vína získají certifikát Víno Jihomoravského kraje 2017 a budeme je následující rok využívat k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách. Jihomoravská vína jsou bezesporu na špičce toho, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman.
Vinaři mohou svá vína přihlásit do 25. září, a to na adrese www.elwis.cz. (mun)
 

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


16:15 | 04. Červen 2018
Kultura

KAM VE VESELÍ A OKOLÍ v červnu 2018

List_bez_n_zvu_1

Blatnice pod Svatým Antonínkem www.obecblatnice.cz tel.: 518 331 2252. – 3. 6. Víkend otevřených památkových domků / Ojedinělé zpřístupnění památkových domků, objektů ...