Zajímáte se o obecní dění a o práci zastupitelstva?

Main_vrba_anketa
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Božena Baťková-Hrubá, lidová zpěvačka, Kostice

U nás zastupitelstvo pracuje vzorně a myslím, že je to hlavně zásluha paní starostky, která je velmi vstřícná a oblíbená.  Protože je doktorka práv, obracejí se na ni občané i se svými problémy a ona nikoho neodmítne, všem pomáhá. Je jen škoda, že už je v důchodovém věku. Myslím ale, že si v zastupitelstvu vychovala dobré nástupce.

Petr Prášek, úředník, Dubňany

I vzhledem ke své profesi úředníka mě  dění v obci zajímá. Ať už přímo účastí na zastupitelstvu, či zprostředkovaně v rámci televizních záznamů sleduji i práci zvolených obecních zastupitelů. V posledních letech se mi však bohužel zdá, a to i vzhledem k "blbé náladě" ve společnosti, že se více politikaří a nehledí se až tak na obecní blaho.

Maryna Pavlincová, středoškolská učitelka, v.v., Velká nad Veličkou

O dění v obci se samozřejmě zajímám. Zvlášť mě zajímají postoje zastupitelů ke kultuře, speciálně folkloru a dále investiční výstavba v obci. Překvapuje mě, že folklor není chápán jako nejbohatší reprezentativní oblast obce Velká vůči celému kulturnímu národu, jako zásadní doména vesnice s 3000 obyvateli, která se může pyšnit něčím, co nikde jinde nemají. Po stránce investiční jsem nadšená, co se v posledním volebním období uskutečnilo pro nás občany, jako byla kompletní rekonstrukce kulturního domu, která stála více než 60 000 Kč a nikdo nám na ni nepůjčil ani symbolickou korunu, či přívod vodovodu do Velké, která trpí nedostatkem vody.

Václav Hučík, emeritní prezident České asociace povinných, Blatnička

Napište tam, pane redaktore raději jen jedno slovo. „Ano“! Ale ne, samozřejmě, trefil jste zrovna na jednoho z těch, co se zajímají aktivně o práci zastupitelů jak v obci, tak i na kraji a taktéž v parlamentu. Celé je to jedno velké divadlo. No a dnes, když už s nimi někdy sedávám „v zákulisí v jedné šatně“, tak mnohem lépe chápu, co musí ztvárnit jejich „tvárné“ postavy v této tragikomedii dnešní doby. Naše Blatnička patří asi mezi pět obcí v republice, kde kandidáti kandidují každý sám za sebe, jako nezávislí. Což je fér. Ovšem máme ještě co vylepšovat. Na příštím zasedání zastupitelstva chci totiž navrhnout rozšíření zastupitelstva ze sedmi členů, na plnohodnotné patnáctičlenné zastupitelstvo.  Zvětší se tím šance pro seberealizaci mladých kandidátů a kandidátů, kteří opravdu chtějí pro obec něco vytvořit a podílet se na zušlechťování plnohodnotného společenského života v obci a zachovali jí vesnický ráz. Blatnička nepatří mezi obce, kde by nebyl o komunální politiku zájem, ba naopak, proto je škoda, že tu máme mezi námi škodnou, která tomuto efektivnímu politickému rozvoji a ambicím mladých hází klacky pod nohy. Ale to už si snad tentokrát vyřešíme my sami, „ambulantně“.

Věra Hrubá, vedoucí kulturního domu, Ždánice

O dění v obci se samozřejmě zajímám, pokud mi vyjde čas, jdu na zasedání zastupitelstva, ale po každém sezení zastupitelů či rady mám k dispozici zápis a ten si můžu přečíst. Pokud mi něco není jasné, zeptám se a je mi odpovězeno. Dnešní vedení obce Ždánice je spravedlivé a obrací se k lidem čelem, otázky řeší a snaží se budovat naše město tím nejlepším způsobem. S vedením radnice jsem tedy spokojena a myslím, že i mnoho dalších spoluobčanů Ždánic.

Marek Krša, OSVČ, Dolní Bojanovice

Obecní dění mě moc nezajímá a já je také nezajímám. Jinak si myslím, že to snad dělají dobře.

Libor Langášek, technolog, Těšany

Sleduji obecně chod obce, v případech, kdy to považuji za důležité, komunikuji se starostou. Pravidelně čtu zápisy z jednání zastupitelstva a úřední desku. Pomáhám i s kulturními akcemi.

Zdeněk Zlomek, OSVČ, Velká nad Veličkou

Toto téma mě zajímá jen pokud si přečtu hlášení Obecního úřadu. Se starostou, ani jinými ze zastupitelstva, nemám žádný spor, tak vycházím se všema v pohodě.

Připravil: Tonda Vrba

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY


19:20 | 28. Leden 2020
Zprávy

Kyjovskou chirurgii zaměstnala ledovka

List_nemkyjov

Hektický víkend za sebou má personál chirurgického oddělení Nemocnice Kyjov. Předcházel mu typický scénář: večer trochu zapršelo a do rána namrzlo. Během 48 hodin chir...

19:19 | 28. Leden 2020
Zprávy

Rady do zahrady - Odběr roubů

List_main_rady_do_zahrady

Rouby řežeme v době vegetačního klidu. Bereme je ze silných jednoletých výhonů plodných a zdravých stromů nejlépe z jižní strany horní části koruny, kde jsou dobře v...